Mediolan cz. II

Hej Kochani!

Wracamy do Mediolanu. Według mnie to miasto jest dobre na weekend, chociaż pewnie znajdą się tacy co chcieli by zostać na dłużej. Dla fanów futbolu też jest co zwiedzać w mieście znajduje się sławny stadion San Siro, to na nim swoje mecze rozgrywają dwie drużyny AC Milan oraz Inter Mediolan. Nie jeden kibic piłkarski zamiast katedry Dumo swoje pierwsze kroki skieruje właśnie tam. Droga na stadion jest dość długa z centrum bo po przejechaniu metrem jeszcze kawałek trzeba przejść na piechotę ale dla fanów pewnie to nie problem. Mieści się on w zwykłej dzielnicy mieszkalnej. Dzięki przejściu na piechotę możemy zobaczyć coś wyjątkowego. Naprzeciwko stadionu mieści się rzeźba konia Gran Cavallo, ale nie byle jaka ponieważ ma ona 7 metrów. Jego projekt został przygotowany przez Lonarda Da VInci. Posąg z brązu robi naprawdę wrażenie bo jest olbrzymi. Znaleźliśmy go przypadkiem bo czytając przewodniki nigdy na niego nie natrafiłam. Uważam że jeżeli ktoś jedzie na stadion to naprawdę musi go zobaczyć.

 

 

 

 

 

 

Ale wracajmy do stadionu żeby go zwiedzić od środka musimy zakupić bilet. Budynek z zewnątrz tak nie jest ciekawy jest to plątanina metalu i nie przyciąga uwagi.

 

 

 

 

Nawet stwierdziła bym że wyglądem zewnętrznym odstrasza. Po zakupieniu biletu weszliśmy do środka. Rozczarowaniem było że za tą cen można poruszać się tylko po trybunach obiektu.

 

 

 

 

Po dotarciu na trybuny przewodnik opowiada nam troszkę o samym obiekcie. Po tym czasie przechodzimy na zwiedzanie szatni. Skoro dwa kluby to i dwie szatnie. I tutaj mamy ciekawostkę. Szatnia AC Milan jest dużo bardziej nowoczesna od szatni Inter Mediolanu.

 

 

Czy warto zwiedzić ten station tą opinie pozostawiam wam. Dla fanów futbolu jest to na pewno coś ciekawego chociaż sądzę że lepiej by było się tam wybrać na mecz.

Oczywiście Mediolan ma jeszcze mnóstwo innych zabytków do zwiedzania. Ale sam urok tego miasta też potrafi rozkochać w sobie. Są dzielnice gdzie czuć atmosferę starych lat. Miejsca gdzie widzimy przepiękne kamienice oraz te bardzo nowoczesne jak w każdym większym mieście. Mimo wszystko jeżeli ktoś lubi Włochy powinien odwiedzić Mediolan chociaż na jeden dzień i zwiedzić najważniejsze zabytki. Ja osobiście polecam zobaczyć to włoskie miasto, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wasza ElMa