Tost inaczej :-)

Hejka Kochani!

No to zaczynamy a jak początek to śniadanie. Każdy z nas wie że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Każdy z nas je coś innego a to owsiankę a to kanapki ja wam daje dzisiaj propozycje na coś innego. Potrawa która jest sycąca ale również kaloryczna. Są to tosty ale po mojemu.

Potrzebne nam będą

– chleb tostowy – my w domu używamy chleba 3 ziarna
– jajko
– pieczarka
– cebula
– żółty ser
– odrobina masła

 

Z dwóch kromek chleba tostowego wydrążamy środek i zostawiamy tylko skórkę. Rozgrzewamy patelnię z odrobina masła żeby nam się nie przypaliła a skorka miała maślany smak. Kroimy cebulkę w drobna kostkę oraz pieczarki i wrzucamy do skórki z chleba. Wbijamy jajko przyprawiamy odrobiną soli i pieprzu.Na całość układamy cienkie plasterki żółtego sera. Przykrywamy patelnie przykrywką i pozostawiamy na 7 minut na małym ogniu. Jeżeli żółtko wolimy płynne to wystarczy 5 minut. Tak przygotowanego tosta przekładamy na talerz i możemy zacząć nasze śniadanko.

 

 

Takie śniadanko troszkę w stylu angielskim, które ma dać nam silę na cały dzień czyli wysoko kaloryczne ale i sycące. A wy co jadacie na śniadanie. A może preferujecie bardziej zdrowe śniadania. Czekam na wasze komentarze.

 

Wasza ElMa